Podróż do Betlejem

„Podróż do Betlejem” to niezwykłe, interaktywne widowisko świąteczne, na które składają się sceny towarzyszące narodzinom Jezusa Chrystusa. Rozgrywa się ono w pięknej, zimowej scenerii ośrodka Fundacji Proem w Zakościelu, w sali widowiskowej, w lesie, nad brzegiem rzeki, w malowniczej, stuletniej willi.

Widzowie są częścią przedstawienia. Gdy wchodzą do Betlejem nic już nie wyglada tak samo, ponieważ są przeniesieni w czasie
2 tysiące lat wstecz. Wędrując do Betlejem doświadczają wszystkimi zmysłami kultury ówczesnych czasów. Słuchają Świątecznego koncertu. Poznają postacie biblijne. Stają się świadkami ciekawych wydarzeń z ich codziennego życia oraz towarzyszą im w niezwykłej podróży do poznania prawdy o narodzeniu Mesjasza.

Co roku w “Podróży do Betlejem” uczestniczy kilka tysięcy osób z całej Polski. Wydarzenie relacjonowały m.in. TVP Łódz, TVN24, Superstacja, RMF FM. Widowisko przygotowane jest przez Fundację Proem we współpracy z Savannah Christian Church, Georgia USA.

Wstęp na widowisko jest wolny, nie sprzedajemy biletów i nie pobieramy opłat za parkowanie samochodów i autokarów. Jednakże będziemy wdzięczni gościom za dowolną ofiarę, którą przeznaczymy na pokrycie kosztów zw. z organizacją tego wielkiego przedsięwzięcia. Ofiarodawcom serdecznie dziękujemy!

Więcej informacji na stronie www.dobetlejem.pl