Zakościele

Od 2000 r. Centrum Chrześcijańskie w Zakościelu k. Spały jest głównym miejscem działalności Fundacji PROeM.

Ośrodek o obszarze 6 ha położony jest w centrum Polski – 100 km od Warszawy – nad Pilicą w lasach Spalskiego Parku Krajobrazowego. Bogata roślinność, zróżnicowany krajobraz, przyroda, rzadkie gatunki zwierząt oraz klimat stanowią o wysokich walorach turystycznych i wypoczynkowych tego regionu.

Ośrodek w Zakościelu to atrakcyjne miejsce całorocznej działalności, wypoczynku, konferencji, imprez sportowych i kulturalnych. Na terenie ośrodka mieści się hotel z jadalnią i salą konferencyjną. Centrum posiada nowoczesne murowane kompleksy mieszkalne dla 180 osób (2 i 4 – osobowe pokoje z pełnym węzłem sanitarnym), drewniane 2-osobowe campingi dla 24 osób, drewnianą 100 letnią willę, w której znajduje się kawiarnia i sala bilardowa.

Latem czynne jest kąpielisko na wyspie, którą z terenem ośrodka łączy malowniczy, wiszący most. Idealne miejsce do aktywnego wypoczynku i zabawy: 4 boiska do koszykówki, boisko do piłki nożnej i siatkówki plażowej, mała estrada i ognisko, rowery, kajaki, ścieżki spacerowe, plac zabaw dla dzieci.