Centrum Chrześcijańskie w Zakościelu

Od 2000 r. Centrum Chrześcijańskie w Zakościelu k. Spały jest głównym miejscem działalności Fundacji PROeM.

Ośrodek o obszarze 6 ha położony jest w centrum Polski - 100 km od Warszawy - nad Pilicą w lasach Spalskiego Parku Krajobrazowego. Bogata roślinność, zróónicowany krajobraz, przyroda, rzadkie gatunki zwierząt oraz klimat stanowią o wysokich walorach turystycznych i wypoczynkowych tego regionu.

Ośrodek w Zakościelu to atrakcyjne miejsce całorocznej działalności, wypoczynku, konferencji, imprez sportowych i kulturalnych.
Na terenie ośrodka mieści się hotel z jadalnią i salą konferencyjną. Centrum posiada nowoczesne murowane kompleksy mieszkalne dla 180 osób (2 i 4 - osobowe pokoje z pełnym węzłem sanitarnym), drewniane 2-osobowe campingi dla 24 osób, drewnianą 100 letnią willę, w której znajduje się kawiarnia i sala bilardowa.

Latem czynne jest kąpielisko na wyspie, którą z terenem ośrodka łączy malowniczy, wiszący most. Idealne miejsce do aktywnego wypoczynku i zabawy: 4 boiska do koszykówki, boisko do piłki noónej i siatkówki plażowej, mała estrada i ognisko, rowery, kajaki, ścieżki spacerowe, plac zabaw dla dzieci.

 

zobacz nasz ośrodek

Sylwester 2017

Sylwestrowy Happy End! - niezwykłe zakończenie mijającego i powitanie Nowego Roku w Chrześcijańskim Centrum Proem w Zakościelu.

Podróż do Betlejem 2017

Podróż do Betlejem to półtoragodzinne widowisko, na które składają się sceny towarzyszące narodzinom Jezusa Chrystusa. Rozgrywa się ono w pięknej, zimowej scenerii ośrodka Fundacji Proem w Zakościelu, w sali widowiskowej, w lesie, nad brzegiem rzeki, w malowniczej, stuletniej willi.